Не всі переселенці з Криму та зони АТО проголосують на Тернопільщині

Сьогодні – останній день, коли дозволена передвиборча агітація. До опівночі комунальні служби та власники рекламних площ зобов’язані зняти всю політичну рекламу. У суботу, 25 жовтня, – так званий день тиші.

Юрій Дейнека, начальник управління стратегічного розвитку міста: «Є кодекс про адмінправопорушення, де є стаття 212, яка вказує, що порушення, якщо вони здійснені фізичною особою, адже є окремі особи, які мають свої або рекламні конструкції або займаються цією роботою, з поклейкою, тобто найняті або окремими кандидатами або партіями. І якщо буде завтра, і навіть сьогодні вночі, згідно законодавства, будуть затримані з розклейкою агітації чи рекламної продукції, то їх працівники органів Міністерства внутрішніх справ, оскільки тільки вони мають право складати такі документи про адміністративні правопорушення, мають право скласти такий акт із накладанням штрафу від 5 до 10 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, тобто від 85 до 170 гривень на особу».

Загалом до виборів Тернопільщина готова, кажуть в облдержадміністрації. Охоронятимуть дільниці як міліціонери, так і працівники охоронних служб, в тому числі й приватних.

Леонід Бицюра, заступник голови Тернопільської обласної державної адміністрації: «По всіх районах проведено обстеження ліній електропередач. Також на день виборів буде задіяно 54 одиниці техніки, це вже по лінії управління надзвичайних ситуацій. Буде також працювати піротехнічна група – це на випадок, якщо будуть повідомлення про замінування, які ми спостерігали декілька разів на території Тернопільської області».

Голосуватимуть на Тернопільщині переселенці з Криму та зони проведення антитерористичної операції. Однак не всім їм видадуть виборчі бюлетені.

Ігор Бойко, начальник відділу адміністрування державного реєстру виборців ОДА: «На сьогоднішній день в області перебуває 1158 громадян України, які є виборцями, що прибули до нас з автономної республіки Крим, Донецької та Луганської областей. Лише 264 з них звернулися до органів ведення реєстру про тимчасову зміну місця голосування. Всі заяви прийнято позитивно, надано їм можливість реалізувати своє виборче право».

В день голосування внести себе у списки виборців можна буде лише за наявності рішення суду. Однак нових заяв суд цього дня вже не прийматиме.

Окрім виборів до парламенту, 26 жовтня на Тернопільщині відбуватимуться дострокові вибори до кількох місцевих рад. Зокрема, обиратимуться Почаївська міська рада, сільські ради Бурканова та Вишнівчика Теребовлянського району, а також сільський голова Конюхів Козівського та Романівки Теребовлянського району.

Репортер, камера, відеомонтаж – Антон Марчевський.
«ТМЦ.ІНФО», 24 жовтня 2014 року.

Теги: