У Тернополі провели європейський «Тиждень мобільності»

У Тернополі частково була перекрита вулиця Чорновола – від головпоштамту до Привокзального майдану. Тут проходив один з етапів європейського «Тижня мобільності», коли містах Старого Світу одну з центральних вулиць позбавляли від автомобілів та перетворювали її на повноцінний громадський простір, де можна гарно провести час.

Юрій Суходоляк, координатор «Тижня мобільності»: «Можливо, ця вулиця не зовсім така, якою б її хотілося бачити, але це такий маленький крок у такому напрямку. Тобто це вулиця для пішоходів, тут немає автомобілів, тут можна провести трішки часу».

Андрій Назаренко, підтримує «Тиждень мобільності»: «Я за дві години зібрав 65 підписів. Були дискусії. Ми стояли з деякими людьми, що тут живуть і дискутували, чому саме це має бути пішохідна, а не проїжджа частина».

Ті, хто підтримують ідею перетворити вулицю Чорновола на пішохідну зону, наголошують на тому, що вона слугуватиме парадним входом у місто зі сторони залізничного вокзалу. Однак тут є й інша сторона медалі.

Вікторія Суздалєва, учасник «Тижня мобільності»: «Спочатку треба розраховувати на мобільність, щоб не були перевантажені інші вулиці. Думаю, що на вихідні такий захід буде дуже добрим, адже можна буде тернополянам і гостям гуляти і подивитись на щось цікаве».

Чи буде надалі ця частина вулиці Чорновола пішохідною – вирішуватимуть самі ж тернополяни. Якщо більшість буде «за» – владі доведеться провести її реконструкцію, а також організувати нову схему доїзду автомобілів до залізничного вокзалу.

Репортер, відеомонтаж – Антон Марчевський, камера – Тетяна Шабанова.

«ТМЦ.ІНФО», 24 вересня 2015 року.

Теги: