Для переходу на альтернативні джерела опалення найкраще підходять центральні котельні – Альона Бабак

Україні необхідно чимшвидше переходити на альтернативні джерела опалення. І питання не у дорожнечі газу, а в тому, що за кілька десятиліть його запаси на Землі можуть вичерпатись. Про це під час зустрічі з тернополянами розповіла народний депутат, заступник голови парламентського Комітету з питань будівництва, містобудування та житлово-комунального господарства Альона Бабак.

За її словами, досвід європейських країн показує, що найкраще для переходу на альтернативні джерела опалення підходять саме централізовані котельні. Якщо у багатоповерхівці у кожній квартирі стоїть власний котел, то їхні власники приречені надалі спалювати газ.

Альона Бабак, заступник голови Комітету ВР з питань будівництва, містобудування і ЖКГ: “Квартальні котельні виходять найефективнішими. Не індивідуальні, не загальнобудинкові, а квартальні. Найкоротша тепломережа, найменші втрати саме по постачанню. Але не треба кожній людині купувати дорогий котел, не треба думати про його обслуговування, не треба зациклюватись на газі. Навіть не треба ставити котел на весь будинок і шукати того, хто буде щось підкидати у топку, альтернативне газу. Але є квартальна котельня”.

Найгірше, переконана Альона Бабак, коли від централізованого теплопостачання відключаються окремі мешканці багатоповерхівки. Принаймні, ще кілька років тому це було досить поширеним явищем. Адже в такому разі не лише розбалансовувалась система центрального опалення, – всі витрати її на обслуговування лягали саме на тих, хто продовжив користуватись послугами тепловиків. Такий же принцип діє щодо користування усіма комунікаціями багатоповерхівки.

Альона Бабак, заступник голови Комітету ВР з питань будівництва, містобудування і ЖКГ: “У своєму будинку ви можете поставити сонячну батарею, якщо у вас приватний будинок. Якщо ж у вас багатоквартирний, то можна прийняти рішення, але – в цілому, всім будинком. У нас буде, наприклад, гаряче водопостачання від сонячних батарей. Будь-ласка! Це є ваше право. Це можна зробити, але не індивідуально, поквартирно”.

Про що, окрім цього, ще говорила Альона Бабак, ви можете дізнатись на сайті “ТМЦ.ІНФО”, переглянувши повну відеоверсію.

Репортер, відеомонтаж – Антон Марчевський, камера – Ататолій Віцемішин, Антон Марчевський, Тетяна Шабанова.

“ТМЦ.ІНФО”, 2 жовтня 2015 року.

Теги: