Більше 100 котів рідкісних порід показали тернополянам

Понад сотню котів представили на міжнародній виставці, що відбулась минулими вихідними у Тернополі. Показати свої домашніх улюбленців приїхали любителі «мурчиків» з Харкова, Одеси, Львова, Чернівців, Івано-Франківська та інших міст України, а також Росії – Москви, Санкт-Петербурга та Бєлгорода.

Олена Кушнір, організатор виставки котів: «Самих учасників є приблизно 70, тому що деякі з них привезли по 4 коти, по 6, по 8 котів».

Деяких незвичайних котиків, зокрема, в Україні можна на пальцях порахувати. Ось це 4-місячне кошеня – лише п’яте по рахунку.

Владислав, учасник виставки (Тернопіль): «Це – порода «Корніш-рекс». Вона не викликає алергії, не линяє і дуже спокійна».

А порода цього кота називається «Священна Бірма». Також рідкісний вид.

Василь Чуднов, учасник виставки (Івано-Франківськ): «Він дуже такий аристократ. Його можна полоскати тільки тоді, коли він сам захоче. Якщо він не хоче – він ні на руки не піде, ні в ліжечко. У нього є два друга – пес-лабрадор Чарлі, олександрійський папуга Веніамін. І ще рибок ми йому придбали, він з ними грається».

Є породи, які з часом еволюціонують. Слід розрізняти котів «сіамської» і «тайської» порід.

Яна Рашид, учасник виставки (Харків): «Коти «тайської» породи – як собаки. Вони виконують команди, піддаються дресируванню. Кішка глаладкошертстна – шерсть як у норки. Це – елегантна кішечка, із клиноподібною головою, тобто своєрідний трикутник, з великими вушками. Дуже важливими для цієї породи є блакитні очі. Найхарактершіна особливість – це колір, «поінти». Вся вона біленька, а вушка носик лапки та хвостик – іншого кольору. Бувають відтінки шоколадні, блакитні, чорні, червоні. Бувають зі смужками».

Інна Березанська, учасник виставки (Львів): «Це кошеня «Шотландської короткошерстної» кішки. Воно висловухе. Є два типи кошенят – висловухі та прямовухі, причому зовсім різних забарвлень – чорних, білих, блакитних, кремових. Тобто всі кольори райдуги. Тварина досить компанійська, весела, грайлива – аж до самої старості. Кіт дуже муркітливий. Коли береш на руки, він одразу починає «співати пісеньки»».

Цей півторарічний «короткошерстний шотландець» важить 8 кілограмів. Проте, як каже власник, кота дуже приємно гладити.

Роман Гладій, учасник виставки (Тернопіль): «Він в один день може бігати, а в інший – цілий день спати. Він як захоче – так і робить».

Учасники виставки також взяли участь у конкурсі. 10 найкращих «мурчиків» отримали призи – це іграшки, корми та інше котяче приладдя.

Репортер, відеомонтаж – Антон Марчевський, камера – Тетяна Шабанова.

«ТМЦ.ІНФО», 1 листопада 2015 року.

Теги: