Доходи бюджету Тернополя цього року більші, ніж очікувалось

Бюджет Тернополя за 9 місяців поточного року перевиконаний на 9,3%. При плані 815 мільйонів 400 тисяч гривень вдалося зібрати 891 мільйон 400 тисяч. Такий звіт про виконання бюджету затвердили депутати міської ради під час сесії 24 листопада.

Вікторія Остапчук, заступник міського голови Тернополя з фінансових питань: «Слід відмітити, що загальний фонд бюджету передусім формувався за рахунок податкових джерел, основні з яких – це податок на доходи фізичних осіб, частка якого становить 24%. Його надходження склали 201,7 млн. грн. Податок на майно – 5,1 млн. грн.; податок на прибуток підприємств комунальної форми власності – 0,5 млн. грн; єдиний податок – 50,4 млн. грн.. Місцеві податки: збір за паркування транспортних засобів – 740,3 тис. грн., а також туристичний збір – 57,5 тис. грн. Також надходження за користування майновий комплексом у сумі 5,9 млн. грн.»

На 20% станом на 1 листопада цього року зросла кількість туристів, які відвідали Тернопіль, – у порівнянні з 2014-м. Станом на кінець року дана цифра може зрости до 30%. У найближчі кілька років в управлінні стратегічного розвитку сподіваються, що туристи ще більше цікавитимуться нашим містом, а тому у відомстві розраховують на зростання щонайменше на 5%. Такий пункт міститься у «Програмі розвитку міжнародного співробітництва і туризму міста Тернополя на 2016-2018 роки». Документ обранці також затвердили.

Юрій Дейнека, начальник управління стратегічного розвитку Тернопільської міської ради: «Перше – спрямування зусиль на отримання призу Ради Європи у 2016 році. Це четвертий, останній рівень нагороди, який ми прогнозуємо отримати від Парламентської Асамблеї Ради Європи. Це дає дуже великі позитивні тенденції для розвитку міста у цьому і наступному роках. Друге – посилення співпраці з дружніми та іншими містами. Третє – посилення    діяльності в напрямі залучення іноземних інвестицій. Це і участь у міжнародних інвестиційних форумах, туристичних форумах, співпраця з дружніми і партнерськими містами. Активізація діяльності у сфері залучення грантових коштів, міжнародної технічної допомоги, коштів міжнародних інвестиційних фондів».

Затвердили обранці також Програму захисту населення і території міста Тернополя від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру, Програми «Турбота», «Здоров’я тернополян» та інші.

Проголосували депутати за створення комунального підприємства «Тернопільський міський лікувально-діагностичний центр», який буде організовано на базі відомчої лікарні залізничників. Без роботи лікарі не залишаться, запевняють чиновники.

Інше комунальне підприємство – «Тернопільська міська шляхово-експлуатаційна дільниця» – ліквідували. Територія відійшла дочірньому підприємству «Сервіс ТЕТ» комунального підприємства «Тернопільелектротранс», а снігоочисну техніку передали в оренду приватному підприємству, яке виграло тендер на прибирання доріг у зимовий період.

Репортер, відеомонтаж – Антон Марчевський, камера – Тетяна Шабанова.

«ТМЦ.ІНФО», 24 листопада 2015 року.

Теги: