У «Перемозі» відкрили виставку дідухів і павуків

Дідух – старовинний новорічний український символ. Саме ним люди колись напередодні свят прикрашали свої домівки. Згодом його «витіснила» новорічна ялинка. Як виглядають дідухи і з чого вони зроблені – можна подивитись на виставці в Українському Домі «Перемога», яку вже традиційно організовує обласний еколого-натуралістичний центр. Також тут представлені різноманітні різдвяні букети, а також так звані павуки, які, за однією з версій, є символом родоводу.

Іван Герц, директор Тернопільського обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді: «Тут треба звернути увагу на те, що початок – це, умовно, дід. Потім ідуть його сини. Потім сини створили свої родини. Ось так, від своїх предків і до сучасності, ця сім’я може творити цього павука».

Події на Сході України та виставці залишили свій відбиток. У центрі експозиції – тризуб із колосків. Усі експонати школярі виготовили з рослин, вирощених на навчально-дослідній ділянці еколого-натуралістичного центру.

Іван Герц, директор Тернопільського обласного екологічно-натуралістичного центру учнівської молоді: «Уже починаючи з осені, ми закладаємо злакові культури. Це може бути озима пшениця, ячмінь і так далі. Усе це вирощують школярі. А вже починаючи із грудня місяця, на тематичних майстер-класах виготовляються ось дідухи, «павуки». Тобто усі ці вироби – зі злакових культур».

Триватиме виставка до 20 січня. Вхід вільний.

Репортер, відеомонтаж – Антон Марчевський, камера – Юрій Різник.

«ТМЦ.ІНФО», 28 грудня 2015 року.

Теги: