Священиків пустили у «святая святих» «Тернопільводоканалу»

Уже 7-й рік поспіль 19 січня із кранів тернополян тече освячена вода. Для працівників «Тернопільводоканалу» це вже звична справа – цього дня вони відкривають резервуари насосних станцій для священиків, які намолюють та освячують воду.

Володимир Кузьма, директор КП «Тернопільводоканал»: «Вже доведено і багатьма науковцями, і дослідниками, і священнослужителями, що в цей день уся вода набуває особливого статусу. Причому незалежно від того, відбувається над нею чин водосвяття чи не відбувається, ми підсилюємо її властивості, підкреслюємо в черговий раз, що саме сьогодні – день Богоявлення. Вода, яка є основою світу, основою життя людини, відіграє важливу роль для нас усіх. І саме через воду ми також передаємо частинку нашої духовності, очищаємо нашу душу і наше тіло».

Освячення води у резервуарах «Тернопільводоканалу» має і практичний зміст.

Сергій Надал, міський голова Тернополя: «На жаль, є в Тернополі люди, які не мають можливості в цей час вийти з дому. Тому ми робимо таке символічне освячення, щоб по тернопільських трубах, із кранів тернополян текла освячена вода, змивала всю нечисть, давала всім людям сили, здоров’я і натхнення».

Репортер, відеомонтаж – Антон Марчевський, камера – Віталій Цицура.

«ТМЦ.ІНФО», 19 січня 2016 року.