Через 97 років після Акту Злуки Україна знову бореться за об’єднання земель

22 січня минуло рівно 97 років з того дня, як у Києві, на Софійській площі, дві держави, які утворились на уламках кількох імперій, – Українська Народна Республіка і Західноукраїнська Народна Республіка – вирішили об’єднатись, підписавши Акт Злуки. Однак подальші хибні рішення тодішньої влади призвели до втрати суверенітету і нової окупації українських земель.

Михайло Головко, народний депутат України: «На той час Грушевський, Винниченко проявили себе слабкими керівниками. Це десь віддзеркалюється на сьогоднішній владі – ми бачимо ті ж самі помилки. Вони були занадто наївними, можливо були такі дитячі сподівання. Вони тоді вірили агресору, Москві, – так як це робить сьогоднішня влада. Вони думали, що все якось відбудеться, мине без зброї, без війни, оборони, що все буде дуже просто і легко. Насправді вони недооцінили».

Сьогодні ж, на 25-му році незалежності, Україна знову стала перед викликом об’єднання етнічних територій. Цього разу це – Донбас.

Степан Барна, голова Тернопільської обласної державної адміністрації: «Сьогодні як ніколи ми повинні пам’ятати 124 Герої з Хмельниччини, які віддали своє життя за територіальну цілісність нашої держави. Сьогодні ми повинні згадати 75 Героїв – захисників з Тернопільщини. А це разом 199 Героїв, котрі захищали територіальну цілісність і, напевно, тоді не думали про прапори, ідеології, а думали тільки про Україну».

Олег Сиротюк, депутат Тернопільської обласної ради: «У День Соборності українська нація повинна відчувати і розуміти, що тільки тоді цей день буде справді святом, коли усі українські землі будуть в Українській державі, коли на нашій землі не буде ворожих окупаційних військ, коли ми зможемо будувати свою Українську державу. Тому День Соборності для нас це є виклик, який ми повинні приймати всією українською нацією, вести боротьбу, допоки кожна область, кожне українське село і місто не буде знову повернуте до української влади».

З нагоди 97-ї річниці Акту Злуки представники патріотичних політичних партій пройшли маршем вулицями Підволочиська до мосту на річці Збруч – символу єднання українських земель.

Репортер, відеомонтаж – Антон Марчевський, камера – Юрій Різник.

«ТМЦ.ІНФО», 22 січня 2016 року.

Теги: