Виставку сучасного сакрального мистецтва відкрили у «Бункермузі»

Тернополяни мають змогу побачити результат п’ятирічної діяльності львівської галереї «Iconart». Проект «Вихід», презентований у галереї «Бункермуз», являє собою синтез сучасного мистецтва та християнських традицій.

Марія Цимбаліста, куратор проекту «Вихід»: «Завжди існує такий стереотип, що сакральне мистецтво є для церкви, суто такий духовний світ людини. Тобто він є закритий, ізольований від звичайного світу. А тому ідея проекту «Вихід – показати, що сакральне мистецтво є для людей, і воно виходить людині на зустріч. Тут ми можемо побачити сучасну ікону, сучасне релігійне малярство, яке є поєднане тим словом, власне Словом Божим, Святим Письмом та людськими текстами, апокрифами, які тут можна побачити у фрагментах. Вони певним чином розкривають нам у комплексі, чим же є сакральне мистецтво у нашій сучасній культурі».

Сучасна народна ікона – явище неповторне, адже поєднує сакральні символи з традиціями народу, відображає його культуру та ставлення до релігії. Роман Зілінко пише народні ікони сам та захоплюється вивченням надбань попередників.

Роман Зілінко, художник, учасник проекту «Вихід»: «Мене цікавить народна традиція в іконописі. Це є моя тема, якою я цікавлюсь. Як художник та історик мистецтва, я досліджую народний іконопис як із практичного боку, так і теоретичного».

Загалом на виставці представлені роботи 11 художників. Кожна вирізняється своїм баченням та оригінальною технікою. Так, Остап Лозинський намагається надати своїм роботам особливої просторовості.

Остап Лозинський, художник, учасник проекту «Вихід»: «На цій виставці я презентую проект «Благовіщення». Це доволі для мене цікавий проект як для художника. У ньому я пробував експериментувати із рисунком. Це є рисунковий проект, який створений на чотирьох тафлях скла. Це чотири одинакові рисунки, які повторюються на чотирьох шклах. І оскільки скло є прозорим, вони накладаються одне на другого. Таким чином створюється певний ефект повітря і простору».

Виставка пропонує дещо нове відображення сакральних символів, наближене до суспільства. Відвідати її можна до 25 лютого. Вхід вільний.

Олександр Палагута, відвідувач виставки: «Тут це подається трішки по-іншому, цікавіше, у новому форматі, який, я сподіваюся, покаже людям сутність Бога, сутність ікон трішки в новому форматі, в іншому плані».

Репортер – Вікторія Суздалєва, камера, відеомонтаж – Тетяна Шабанова.

«ТМЦ.ІНФО», 8 лютого 2016 року.

Теги: