Волонтерський «Арт-десант» виступив у Тернополі

Волонтерський «Арт-десант» у ці дні гастролює Західною Україною. 20 лютого, в день пам’яті Героїв Небесної Сотні, музиканти виступили у Тернополі. Для місцевих глядачів вони виконували ті ж композиції, які ще кілька тижнів тому ними насолоджувались наші бійці на передовій.

Світлана Мирвода грає на незвичайному інструменті. Це – гітара-прапор. Такі інструменти є ексклюзивними. Їх виготовили у Львові спеціально для наших солдатів, котрі воюють на Сході.

Світлана Мирвода, заслужена артистка України: «Вона випускається конкретно на наше замовлення. А чому почали випускати ці гітари? О тому що ми їх даруємо талановитим хлопцям-бійцям, які грають. Буває й таке, що взагалі боєць має музичну освіту. Колись на концерті до нас підійшов музикант із позивним «Маестро» – і він таке соло на гітарі зіграв! То власне йому і ще кілька гітар ми подарували туди безпосередньо на Схід. А цю мені як арт-волонтеру наш «Арт-десант» подарував».

Вхід на концерт був безкоштовним, але при вході стояла скринька, куди кожен міг пожертвувати гроші для воїнів у зоні проведенні бойових дій.

Олег Білик, координатор волонтерського «Арт-десанту»: «У Ковелі було десь 6 тисяч гривень, які ми передали добровольчим батальйонам, у «Правий сектор». Зараз ми за два концерти зібрали 15 тисяч. Хлопці з «Правого сектора» і «Карпатської січі» вже дзвонять. Напевно будемо купувати глушники і ще деякі необхідні речі».

«Арт-десант» – це музиканти-волонтери, які об’єдналися, щоб разом виступати на Сході перед нашими воїнами. Протягом минулого року там уже відбулося кілька сотень концертів.

Леся Горова, заслужена артистка України: «Поїздки на 5-6 днів. І кожного дня ми можемо іноді давати по 3-4 концерти. Це можуть бути не лише клуби чи будинки офіцерів. Дуже часто є просто неба, у лісосмузі, біля танків, бліндажів, на стерні. У День артилериста ми взагалі виступали біля «Градів», які відійшли від лінії фронту».

«Арт-десант» уже виступив у Івано-Франківську та Хмельницькому. Наступне місто на черзі – Вінниця. Після цього артисти повернуться на Схід до наших воїнів, щоб між бойовими чергуваннями вони могли відпочити під звуки української пісні.

Леся Горова, заслужена артистка України: «Для них це дуже потрібно. Для них це навіть більш потрібно, ніж будь-яка матеріальна допомога. Тому що їм важлива увага, а також те, що про них дбають, про них пам’ятають і люблять. І коли ми вже закінчуємо свій виступ, вони нас міцно обіймають і кажуть, що «ми ніби вдома побували»».

Репортер, відеомонтаж – Антон Марчевський, камера – Віталій Цицура.

«ТМЦ.ІНФО», 22 лютого 2015 року.

Теги: