Делегати з Батумі розповіли, як Тернополю необхідно розвивати туризм та бізнес

Щоб у Тернополі збільшився потік туристів, необхідно насамперед розвивати готельний бізнес. Таку думку висловив підприємець грузинського міста Батумі Нурі Дзнеладзе. У той же час, у Тернополі повинні бути створені такі умови, щоб туристи могли приїжджати до нашого міста в усі пори року.

Нурі Дзнеладзе, представник бізнес-сектору Аджарії (Грузія): «Дуже багато можливостей є у цього міста, у цій області. А готельний бізнес – не на такому рівні, щоб це відповідало притоку туристів, які приїжджають улітку. Вони повинні приїжджати і взимку, і восени, і навесні».

Делегати Аджарської Автономної Республіки, що у Грузії, кілька днів перебували у Тернополі. Вони ознайомилися з нашими можливостями у сфері бізнесу, культури та політики.

Нурі Дзнеладзе, представник бізнес-сектору Грузії: «Українське борошно, зернові культури, олія – у нас є можливість це все вивозити і продавати по хороших цінах. Лише потрібно цей завод трішки модернізувати. У нього дуже цікавий власник. Вони мають багато планів, і десь до осені закінчать реконструкцію».

Для того, щоб співпраця між Україною та Грузією активнішала, необхідна дуже велика політична воля для усунення великих перепон, які гальмують цей процес.

Георгій Масалкін, депутат Верховної Ради Аджарської Автономної Республіки (Грузія): «Бізнес у нас, можна сказати, повністю вільний. У нас немає «кришувань», у нас практично немає тіньового бізнесу, у нас зникло таке поняття, як «хабар». Ви знаєте, що Грузія була однією з найкорумпованіших республік колишнього Радянського Союзу. І протягом кількох років за допомогою раду заходів ми добились того, про що я вам зараз говорю. Сталося, можна сказати, «диво». І якщо воно сталося у нашій країні, воно може статися в будь-якій країні, де такі явища досі існують».

Наразі представники Грузії вивчають українські закони, щоб зрозуміти, як краще їм вести ділову співпрацю. Аналогічно грузинські та аджарське законодавство вивчали представники Тернополя, котрі нещодавно побували у Батумі.

Леонід Бицюра, заступник міського голови Тернополя: «У нас продаж земельних ділянок відбувається оцінкою. У них – по-іншому. Там більша інвестиційна складова. Вони можуть земельну ділянку віддати практично за пів долара, але з інвестиційними зобов’язаннями, які можуть сягати мільйонів доларів, та цільовим використанням земельної ділянки. Тобто це – величезний ресурс для того, щоб залучити інвестиції не в купівлю ділянки, а в реальний об’єкт, який постане в реальні терміни і де будуть робочі місця, платитимуться податки і так далі».

У планах представників Тернополя і Батумі – відвідати польське місто Ниса.

Іраклій Чавлеішвілі, заступник міського голови Батумі: «Ми хочемо створити такий «трикутник»: Батумі – Тернопіль – Ниса. Це буде три міста, які будуть взаємопов’язані. Ми будемо продовжувати наші заходи у сферах міського господарства, культури, спорту, освіти, бізнесу».

Репортер, відеомонтаж – Антон Марчевський, камера – Віталій Цицура.

«ТМЦ.ІНФО», 11 березня 2016 року.