Нацполіція закликає не реагувати на “дзвінки про допомогу”

28.1 National Police

Національна поліція закликає громадян не реагувати на такий вид шахрайства як “дзвінки про допомогу”.

Про це йдеться в повідомленні нацполіції у п’ятницю.

Зазначається, що такий вид шахрайства останнім часом все частіше використовують зловмисники.

Потерпілими від дій телефонних шахраїв стають як люди похилого віку, так і досить молоді громадяни. Зловмисники тиснуть на потенційних жертв погрозами та благаннями допомогти своїм родичам, яких начебто затримала поліція за вчинення злочину.

Приводами для телефонних дзвінків зловмисників можуть стати начебто потрапляння когось із рідних у ДТП, необхідність проведення термінової операції, скоєння злочину кимось з родичів тощо.

Крім того, жертвами зловмисників можуть стати люди, які продають товари через мережу Інтернет, або яким шахраї назвалися “службою безпеки банку”.

У зв’язку з цим Національна поліція нагадує, що її працівники згідно із законодавством не мають права вимагати гроші за виконання або невиконання своїх посадових обов’язків.

“Відтак, аби не стати жертвою телефонних шахраїв, не поспішайте передавати або перераховувати комусь гроші. Натомість найкраще – звернутися телефоном або особисто до найближчого відділення поліції чи повідомити про подію за номером 102”, – вказано в коментарі.

Українська Правда

www.pravda.com.ua

П’ятниця, 8 квітня 2016, 09:55