Кремль веде гібридну війну і в Німеччині – Райтшустер

44.1 Raytshuster

 За словами німецького журналіста Бориса Райтшустера, Володимир Путін в Німеччині вербує спецназ, підживлює пропаганду і спонсорує євроскептиків

Кремль в Німеччині щосили веде ту ж гібридну війну, що і в Україні. Таку думку висловив журналіст, колишній глава кореспондентського бюро видання Focus в Росії Борис Райтшустер в інтерв’ю Радіо Свобода.

“Я бачу зараз все те, що я бачив в Україні, за винятком “зелених чоловічків”, – вони в принципі є в готовності, але просто ще не задіяні, – у нас в Німеччині… Тут дуже ясно відчувається рука Путіна, просто німці всього цього не знають, у них імунітету до цих речей немає”, – сказав він.

На думку Райтшустера, практично очевидно, що президент країни-агресора Володимир Путін знову реактивував в Німеччині стару мережу Stasi. “Багато хто думав, що вона була вся викрита після кінця холодної війни, але це аж ніяк не так. Її західна частина, західні активи і контакти були збережені Москвою, про це і сам Путін раніше говорив”, – вказує він.

За вказівкою Кремля на території ФРН відкрили мережу клубів єдиноборств (раніше вони називалися “Система”), які, як зазначає Райтшустер, займаються підготовкою спецпідрозділів. “… більшість тих, хто займався – нормальні спортсмени… Але при цьому йде і вербування людей. Дуже люблять поліцейських наших, військових. Як “винагороди” їх відправляють до Росії на так зване підвищення кваліфікації. Щоб вони були відправлені туди, вони повинні погодитися співпрацювати. Це підвищення кваліфікації – насправді курс підготовки до диверсійних акцій, робота зі зброєю і навіть з вибухівкою”, – каже журналіст. Він уточнює, що практично всі ці люди – російськомовні німці, вихідці з Росії.

Журналіст зазначає також зв’язки між різними популістськими рухами в Німеччині і російськими структурами. “… заступник голови Альтернативи для Німеччини Олександр Гаулянд не тільки не раз був в російському посольстві, а й приїжджав до Росії на запрошення фонду Костянтина Малофєєва, який якраз займається зв’язками Росії з правими партіями Європи”, – пояснює Райтшустер.

Райтшустер вказує, що у вищевказаній партії раптово виявилися потужні спонсори і нагадує, що у Франції Кремль відкрито спонсорував ультраправий Національний фронт Марін ле Пен.

Довідка.

“Альтернатива для Німеччини” – німецька партія євроскептиків, створена в 2013 році.

ЛIГАБiзнесIнформ
www.liga.net

12.04.2016