«Чортківський перевал» популяризує велосипедний рух у місті

Протягом останніх років велосипедний спорт на Тернопільщині набирає все більшої популярності. Підтвердження тому – другі крос-кантрійні велоперегони «Чортківський перевал». Цього року у змаганнях взяло участь більше сотні людей різного віку та ступеня підготовки. Кожен учасник був розподілений у одну з чотирьох категорій – жінки, аматори, аматори 30+, а також еліта. Категорія відрізнялась довжиною дистанції.

Віталій Пилип, організатор велоперегонів «Чортківський перевал»: «Змагання крос-кантрійні, тому траса пролягає по бездоріжжю. Є ділянки лісової дороги, є польової дороги, є досить важкі підйоми. Враховуючи, що декілька днів тому падав дощ і траса намокла, – але по відгуках учасники кажуть, що траса досить добра, а також гарно промаркована і цікава».

Окрім учасників з Тернопільщини, позмагатись у велоперегонах виявили бажання гості з Хмельницької, Івано-Франківської, Львівської областей. Ще були учасники з Дніпра та гість із Франції. Такою конкуренцією велосипедисти лише задоволені, – розповіла переможниця в категорії «жінки» Катерина Царик.

Катерина Царик, переможниця в категорії «жінки»: «Участі в змаганнях не брала, лише катались на 50, на 100 кілометрів. Була велопроща у Зарваницю. Дуже задоволена своїм результатом і сподіваюсь, що візьму участь у наступних змаганнях».

Підтримкою вело активісти заручились і зі сторони місцевої влади. Так уже найближчим часом з ініціативи велоклубу «Каденс» у місті має з’явитись перша велодоріжка, – пообіцяв міський голова Чорткова Володимир Шматько

Володимир Шматько, міський голова Чорткова: «Дуже добра ініціатива була на початку року, коли ми приймали бюджет міста. Тоді велоклуб «Каденс» і велоактивісти подали Програму розвитку велоруху в місті. Дана програма передбачала обов’язкове створення велодоріжок, велосипедної інфраструктури, знаків, турніків. Дякую депутатам, дякую виконавчому комітету, що ми знайшли порозуміння і розпочали будівництво нового тротуару по вулиці Степана Бандери довжиною близько 400 метрів, який передбачає першу в місті Чорткові велодоріжку».

Репортер, відеозйомка, відеомонтаж – Степан Гречківський.
«ТМЦ.ІНФО», 14 червня 2016 року.

Теги: