Рада прийняла важливий закон із комунальної реформи з ОСББ

29_main

Ті, хто не встиг створити об’єднання до 1 липня, не залишаться без обслуговування

Верховна Рада прийняла за основу і в цілому законопроект №4680, який вносить зміни до ст. 13 закону “Про особливості здійснення права власності в багатоквартирному будинку”.

“За” проголосували 259 народних депутатів з 226 мінімально необхідних.

Таким чином, депутати не відстрочили реформу ЖКГ, яка відбудеться з 1 липня, проте під час обрання керівника для будинку без ОСББ цей будинок залишиться на обслуговуванні свого “старого” ЖЕКу. Те ж стосується будинків, які не встигнуть до кінця оформити ОСББ до 1 липня, але вже будуть перебувати в процесі створення об’єднання.

“У період від оголошення конкурсу з призначення керуючого багатоквартирного будинку і до моменту визначення переможців конкурсу та укладення договорів про надання послуг з управління таким будинком, послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій продовжують надавати у відповідних багатоквартирних будинках виконавці таких послуг, які надавали відповідні послуги до початку проведення конкурсу”, – йдеться в пояснювальній записці до документа.

“Якщо протягом дії договору про надання послуг з управління таким будинком, укладеного за результатами конкурсу, співвласники ухвалять рішення про зміну форми управління багатоквартирним будинком або обрання іншого керівника, співвласники мають право достроково розірвати такий договір, попередивши про це керуючого, призначеного на конкурсній основі , не пізніше ніж за два місяці до дати такого розірвання”, – уточнюють автори законопроекту.

При цьому у разі зміни форми управління (керівника) виконавець послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій повинен здійснити остаточне нарахування за послуги згідно фактичних нарахувань та обсягів наданих послуг

 

СЕГОДНЯ.UA
http://ukr.segodnya.ua
14.06.2016