Топ-10 фактів про лосятинську полуницю, яку беруть для виробництва відомого українського йогурта

????????????????????????????????????

Традиційне та щорічне свято полуниць провели у селі Лосятин на Тернопіллі. Завдяки вирощуванню ягодів частина місцевих жителів не їде на заробітки в Польщу, а має змогу працювати вдома. Цікаво, що майже вся полуниця постачається в компанію “Danone” для йогуртів та іншої молочної продукції. Частину ягід везуть продавати в Тернопіль та в райони області. 

“Свято полуниці” відбулось прямо на полуничних плантаціях, де працюють жителі села та охочі заробити. Полуничний кооператив було створено в 2011 році на базі існуючого молочного кооперативу і в рамках проекту «Розвиток полуничних кооперативів». Вже в 2012 році засаджено перших 10 га полуниці. Станом на червень 2016 року площі насаджень займають 23,5 га, прогнозований врожай 2016 року складає 200 тонн.

Пропонуємо ознайомитись із 10 фактами про вирощування відомої лосятинської полуниці.

1) Новітні технології і якісні добрива. Вирощування полуниці проводиться за новітніми технологіями в галузі ягідництва: на гребенях із використанням крапельного поливу, а для живлення та обробки рослин використовуються лише якісні добрива провідних компаній-виробників, що мають сертифікати відповідності. Відтак, полуниця виростає досить велика та соковита.

2) Понад 200 робочих місць у 2016. Впродовж діяльності проекту постійну та сезонну роботу отримали понад 700 осіб, в тому числі близько 200 сільських жителів регіону цього року.

14669508744535

3) Подорож полуниці з Тернопільщини по всій Україні. Близько 80% вирощеної в кооперативі полуниці постачається для виробництва молочної продукції «Данон» в Україні та майже повністю покриває потреби компанії у даній ягоді. Решту 20% продають у Тернополі та регіонах.

4) Вирощувати полуницю правильно вчать європейські експерти. Члени полуничного кооперативу постійно навчаються, здобуваючи нові знання завдяки досвідченим французьким, італійським та українським експертам з питань підвищення продуктивності та якості урожаю.

5) Кооперативи повертають в регіон життя. Як розповідають у селі, члени родин все менше залишають свої домівки в пошуках роботи й починають розвивати власні сімейні ферми та об’єднання виробників для покращення добробуту родин та сталого розвитку громади.

6) Саджанці елітних сортів полуниць вирощують вдома. Селяни з Лосятина, які не бажають працювати в кооперативі, мають змогу придбати саджанці полуниць за гуртовими цінами і займатись власним бізнесом.

7) Міф про 7 тисяч в день. У селі і досі обурені на інформацію, яку поширили на сторінках одного з відомих українських видань, мовляв у Лосятині люди заробляють по 7 тисяч гривень в день. Проте, реальний заробіток сім’ї з 5-ти чоловік, яка не працює в кооперативі, близько 70 тисяч гривень в рік. Виходить в межах 1000 грн в місяць на одну особу.

????????????????????????????????????

8) Зарплата в кооперативі залежить від ‬кількості‭ ‬зібраної‭ ‬полуниці. В середньому люди на плантаціях заробляють по 150-250 гривень на день. Робочий день триває з 8:00 до 17:00. На полі працюють усі охочі від школярів до пенсіонерів. Збирають переважно поза 100 кг. в день, але є й робочі, які можуть назбирати лише 50 кг.

9) Вимоги компанії “Danone” дуже суворі. Збирачі збирають полуницю у резинових рукавичках. Технологи перебирають кожен ящик на наявність бракованого продукту. Уся полуниця, яку везуть на завод повинна буде без чашолистика та корененіжки – на це звертається особлива увага. Велику увагу приділяють ягоді вагарі, кожен ящик підписують, тому що через неякісно зібраний ящик полуниці потім відбувається вибраковка на прийомці, а  це втрата коштів.

10) Малина. Після сезону полуниці у Лосятині починається сезон малини. Зараз цей бізнес у селі тільки розвивається. У селі зазначають, що малиною займатись легше, бо вона не настільки трудомістка. Минулоріч за кілогорам малини платити по 50 гривень.

 

Сергій Балуцький

ДОБА  doba.te.ua
http://doba.te.ua/novyny/top10-faktiv-pro-losyatynsku-polunytcyu-yaku-berut-dlya-vyrobnytctva-vidomoho-ukrayinskoho-yohurta-foto
26.06.2016