Ігор Велиган: «Українські патріоти мають виховуватись на основі християнської етики»

Ігор Велиган

Ігор Велиган

Зареєстрована в Тернополі петиція, у якій ішлося про те, щоб відмінити викладання такого предмету, як «Основи християнської етики» в школах міста, викликала багато дискусій і суперечок.

Причинам проявів цієї проблеми можна приділити окремий матеріал, але наголосимо на кількох найважливіших, які на поверхні. Перше, що потрібно чітко усвідомити, це те, що проблеми викладання «Основ християнської етики» в наших школах не існує взагалі. Є лише спроба створити її штучно. Звісно, бувають випадки якихось непорозумінь під час викладання предмету, але ж чи не виникають вони щодо інших уроків та факультативів: мови, математики, музики тощо? Тому будь-які конфліктні ситуації спокійно вирішуються в школі й не потрапляють у площину публічності.

Другий момент, на якому варто наголосити, це те, що нашому вкрай наелектризованому суспільству пробують кинути чергове яблуко розбрату. Скільки вже тих чвар, часто на пустому місці, довелось нам пережити! То хіба ж не час зробити з цього правильні висновки? Особливо тепер, у час війни, коли так необхідні наша єдність і солідарність.

Отож, на такий виклик маємо відповісти чітко, скоординовано й з користю для української справи. Принаймні так вважають у Тернопільській обласній організації Української галицької партії — УГП, активісти якої стали на захист права наших дітей вивчати християнську етику в школах. УГП не просто задекларувала однозначну позицію щодо підтримки викладання цього предмета в навчальних закладах міста й області, а й пішла далі, зініціювавши проведення «круглого столу» шостого липня на тему: «Якими мають бути «Основи християнської етики» в школах». До участі в ньому запрошуються усі зацікавлені: освітяни, методисти, представники духовенства, громадськості, особливо ж батьківських об’єднань. Вивчивши досвід багатьох країн світу, представники УГП винесуть на обговорення запровадження вивчення християнської етики, як обов’язкового предмета.

xD1RcLikXTI

— Конституційна боротьба за права передбачає не лише повагу до позиції меншості, а й врахування думки більшості, — каже голова обласної організації Української галицької партії Ігор Велиган. — У наших умовах — тієї більшості, яка вважає, що християнську етику повинні вивчати всі, хто проживає на території України — держави із глибокими національно-християнськими традиціями. Саме тому справедливою й адекватною відповіддю усім противникам вивчення «Основ християнської етики», як показує і європейський, і світовий досвід, є її обов’язкове вивчення разом з історією, мовою та літературою у наших школах. Отож, ми, як політична сила, що відстоює християнські цінності в нашому суспільстві, не будемо стояти осторонь справи, а докладемо всіх зусиль для реалізації нашого бачення вирішення питання. На ша тверда позиція з цього питання дамть можливість на тривалий час закрити цю штучну проблему й повернути суспільну увагу до більш нагальних тем сьогодення.

Під час засідання «круглого столу» буде винесено на обговорення і низку інших актуальних питань, пов’язаних із проблематикою вивчення «Основ християнської етики».

— Під час роботи «круглого столу» ми сподіваємося напрацювати матеріали, які допоможуть нашим учителям удосконалити рівень викладання предмету, а батькам — краще зрозуміти, що дітей не навчають обрядовості, а базових морально-етичних принципів, які притаманні, як християнству, так й іншим світовим релігіям, — каже Ігор Велиган. — «Круглий стіл» має на меті сформувати перспективи до того, щоб «Основи християнської етики» стали одним із найулюбленіших предметів для учнів, батьків та вчителів, сприяли національному й міжнаціональному порозумінню, плекали повагу до оточуючих і скріплювали віру в Бога. Тому запрошуємо всіх до співпраці, направленої на виховання нового успішного покоління українських патріотів!

 

Редакція ДОБИ

ДОБА – doba.te.ua
http://doba.te.ua/novyny/ihor-velyhan-ukrayinski-patrioty-mayut-vykhovuvatys-na-osnovi-khrystyyanskoyi-etyky
01.07.2016