Перша спроба “РУКАМИ дизайн-маркету”

РУКАМИ дизайн-маркет – це ярмарок хенд-мейд товарів, що об’єднує майстрів зі всієї України щоб відкрити їх для мешканців Тернополя. Саме так позиціонують цю подію його організатори.

Ігор Беловський – один з шести співорганізаторів фестивалю. Він каже, що сьогодні тут більшість присутніх майстрів з Тернополя. Є декілька майстрів з Чернівців та Львова. Йому подобаються люди, які щось виготовляють своїми руками, і він хоче показати, що хобі може приносити багатьом користь. Довго думали яке місце обрати. Було багато варіантів. Вибрали саме Центр науки. Бо в нього дуже зручна локація (біля Краєзнавчого музею). Також мало хто знає про цей центр, отже, захотіли трошки прорекламувати його. Спочатку планували робити ярмарок всередині приміщення. Але побачили, що надворі гарна погода, і всі вирішили переміститися надвір.  Планують робити ці фестивалі раз на квартал або раз на півроку. Це перший їхній фестиваль. Проаналізують все і вирішать.

Ідея  проведення цього фестивалю в Тернополі належить Юрі Собі. Він загорівся нею після відвідування в грудні такого ж фестивалю «Ван Дей Шоп» у Львові. Юрій Собі розповів, що він такий фестиваль організовує вперше, і це надзвичайно його захоплює і надихає. Якщо є якісь помилки, то вони будуть робити все, щоб їх виправити наступного разу. Те, що людина робить своїми руками з любов’ю,  передається на інших, і це є гарна можливість, щоб придбати чудовий подарунок для когось зі своїх близьких, вважає Юрі Собі. Хотів би, щоб і в Тернополі регулярно проходили хенд-мейд маркети, як це є в інших містах.

Ольга Чіркова відома досить давно в певних мистецьких колах. Але це її перший вихід зі своїми виробами на хенд-мейд якмарок. Оля Чіркова презентує свої вироби під брендом “Добрі дрібнички”. Це унікальні прикраси з дерева, розписані нею вручну, на яких вона зображує живописні портрети птахів та тварин. Виготовляє різні вироби – кулони, персні, сережки, брошки. Є з фурнітурою і без, зі шкірою і без. Робить також і під замовлення. На ярмарці Оля хоче познайомитися зі своїми потенційними покупцями, з іншими майстрами, подивитися хто що виготовляє, як реагують люди на її вироби… Каже, що її приємно вразив рівень майстрів на фестивалі – нема «шароварщини», а є люди, які мають дійсно гарні вироби і дійсно щось самі роблять і, як майстри, щось з себе представляють.  Має сторінки своїх виробів в Інстаграмі і в Фейсбуці.

 

Євгенія Долішна представляє на ярмарку свій власний бренд «Евг арт». За освітою вона архітектор. Крім цього 9 років навчалася в школі мистецтв. Ілюстрації створює власноруч і за допомогою друку зображення переносить на футболки, світшоти, чохли для мобільних телефонів. Ще  Євгенія пише картини, розписує стіни. При потребі малює на замовлення. В цьому випадку спочатку робить ескіз, який узгоджує із замовником. Техніка виконання в неї різноманітна – олія, акрил, акварель, графіка. Вона вперше на ярмарці в Тернополі. Була в грудні у Львові на «Ван Дей Шопі». Там їй все дуже сподобалося – атмосфера, якість проведення, організація, клієнти. Каже, що хотілося б, щоб така ж якість, як в містах-мільйонниках, була і в Тернополі.

Також під час ярмарку майстри проводили майстер-класи.

Репортер Галина Жук

Фото автора

 

 

Теги: