18-тий львівський OneDayShop маркет налічує вже 220 хенд-мейдерів

Хенд-мейд маркет українських виробників відбувся цими вихідними у Львові, в палаці спорту «Україна», якраз на День міста.

OneDayShop – це дизайн-маркет українських виробників з різних куточків України. Виробники представляють тут свої різноманітні товари: одяг, взуття, їжа, аксесуари… Кожного разу кількість учасників збільшується. Маркет існує три роки і цей захід вже 18-тий. Кожен маркет має свою тематику. Цього разу тема «Джунглі». Зал прикрашено відповідно теми, також відповідною є атмосфера в залі. Учасники вже за своїм бажанням – хочуть підбирають продукцію в стилістиці теми маркету чи ні. Але це не є для них обов’язковою умовою. Попередні маркети мали такі назви: «Голівуд», «Індіанці», «ЛЕГО», «Хеловін», «День Валентина».

Зараз є 220 учасників – зі Львова, Києва, Одеси, Харкова, Івано-Франківська. «Коли OneDayShop маркет лише стартував, то були лише львівські учасники, а зараз вже й інші не бояться приїжджати, в них гарні продажі і вони повертаються знову і знову, – каже співорганізаторка Христина Соломаха. – На кожен маркет триває відбір, адже є багато однотипних товарів і відбирають кращих з кращих. Щоб стати учасником маркету, це має бути класний, молодіжний, стильний продукт, щоб якість відповідала ціні».

  

OneDayShop в перекладі означає – одноденний магазин. В планах, як зазначила співорганізаторка, створити дводенний магазин – TwoDaysShop, а також плануються поїздки туром по Україні. У Львові кожного разу змінюють локацію, щоб це виглядало цікавіше.

       

Реєстрація на участь в маркеті відкривається через тиждень після закінчення попереднього. Для цього потрібно заповнити реєстраційну форму, яка є на сторінках OneDayShop маркету у Фейсбуці і Інстаграмі. Набір триває приблизно півтора місяця.

Оля Гурняк родом з Тернополя, але зараз проживає у Львові. На цей ярмарок вона прийшла вперше. Влітку вона виходить заміж, отже, готується до свого весілля і надіється щось знайти для себе від українських виробників. Зокрема, її цікавить білизна, а також різні деталі для весільної церемонії. Поки що на ярмарку збирає візитівки від виробників, чиї вироби припали до душі. А далі буде більш детально вивчати їхній асортимент. Хоче, щоб на своєму весіллі на ній все повністю було від українського виробника. Також, вважає Оля Гурняк, тут є прекрасна нагода знайти щось на подарунок близьким друзям, коли йдеш до когось в гості.

Новий бренд «Гушка» з Косова лише місяць тому розпочав свою діяльність. Вони виготовляють ткані вироби з овечої вовни – традиційним способом тчуть на  верстатах. Асортимент – покривала (ліжники), доріжки, підстілки на стільці, безрукавки. Безрукавки зшиваються швачками вручну. В перспективі планують шити ще й пальта, з довгими рукавами. Цей одяг з овечої вовни, тому взимку він гріє, а влітку не парять. Візерунки переважно їхні авторські, але є і традиційні. Також покупець може замовити собі колір або візерунок.

Львівську майстриню, яка професійно займається виготовленням ведмедиків Тедді звати Анна Коломієць, тому свій бренд вона назвала «annakolo». Це авторські, колекційні іграшки. Ведмедики Тедді – це спеціальні іграшки, в яких всі деталі рухомі. До них відносять не лише ведмедиків. Це можуть бути і зайці і слони і інше. Тканина – плюш, набивка всередині – тирса. Анна Коломієць займається виготовленням іграшки Тедді більше 5 років. Вона часто приймає участь у професійних виставках для  ведмедиків Тедді, в тому числі за кордоном. Також продає набори для тих, хто сам хоче зробити таку іграшку.

Фірма зі Львова Mastak Leather, що виготовляє шкіряні сумки і гаманці існує понад три роки. Засновник Віталій Галяс в школі виготовляв картини зі шкіри, тоді і захопився цим матеріалом. Згодом, коли купував шкіряний гаманець, побачив наскільки неакуратною була робота. І вирішив зробити щось самому, але кращої якості. Так все й почалося. Фірма досить маленька – працює він, закрійник і швачка. Але планують набирати обороти, відкривати в майбутньому свій магазин. Багато замовників в них з-за кордону – вони купують через Інтернет. Віталій Галяс каже, що йому дуже сподобалася київська виставка українських виробників «Всі свої», де було представлено більше 250 українських виробників. Там хороший попит на їхні вироби. Ціни без націнок посередників, тому люди із задоволенням купують ці шкіряні вироби за цінами виробника.

Репортер Галина Жук

Фото автора

 

Теги: