Співорганізатори акції «Ні!» Виборам за законом Януковича» розповіли про свою акцію

10 травня в Тернопільському прес-клубі співорганізатори акції «Ні!» Виборам за законом Януковича» у Тернополі розповіли про акцію, яку вони планують провести 15 травня в усіх обласних центрах України та 17 травня під стінами Верховної Ради України, а також окреслили свої основні вимоги. Зокрема, ухвалення Верховною Радою проекту Виборчого кодексу (3112-1), який вже пройшов перше читання. Кодекс передбачає запровадження пропорційної системи з відкритими списками на парламентських і частині місцевих виборів, що обіцяли більшість фракцій, представлених у Парламенті, і, що закріплене, як зобов’язання у Коаліційній угоді.

По суті ця реформа зрушила з місця в листопаді  минулого року, коли у Верховній Раді пройшов перше читання проект Виборчого кодексу №3112-1. Однак ситуація виглядає так, що без суспільного тиску та громадського контролю ця найважливіша зміна у політичній системі може знову провалитися. Тому й було ініційовано Всеукраїнську акцію «Ні!» виборам за законом Януковича».

В розмові взяли участь представники політичних партій і громадських організацій.

Юлія Ковальчук, координатора ГО «CentreUA» у Тернопільській області, зазначила низку переваг виборчої системи з відкритими списками. Зокрема, згідно цієї виборчої системи, виборець буде голосувати і за партію, і за кандидата в цій партії. В такому разі виборець усвідомлено буде робити свій вибір за кандидата не з телевізора чи білборду, а за того, хто може принести реальну користь. Також це збільшить внутрішньо-партійну конкуренцію. Новий виборчий кодекс передбачає, що ЦВК буде сертифікувати членів виборчих комісій. Це зробить процесс підрахунку голосів ефективнішим.

Олег Березюк, народний депутат України, керівник фракції «Об’єднання «Самопоміч» розповів, що за рішенням комітету майже 4 тисячі поправок будуть розглядатися в комітеті модульно, а не кожна окремо. Це зробили для того, щоб пришвидшити голосування по них. На думку Олега Березюка, критичним питанням є прийняття Закону про політичну рекламу, тобто, про її заборону. Вважає, що в залі ВР є позитивний настрій щодо голосування за новий виборчий Закон за відкритими списками на пропорційній основі, тому що мажоритарники, на думку Олега Березюка, втомилися від величезних витат усвоїх округах.

Віталій Кудлак, голова обласної організації ПП «ДемАльянс» не поділяє оптимізму Олега Березюка про достатньої кількості депутатів у ВР, щоб проголосувати за новий виборчий закон в другому читанні. Також має побоювання, що закон через велику кількість поправок зміниться до невпізнаваності, що вже відбувалося не раз в стінах ВР з іншими законопроектами. «ДемАльянс», як політична сила, яка самофінансується і дотримується політики відкритості своєї фінансової діяльності, не має можливості змагатися з фінансовими гігантами. Тому, Віталій Кудлак сподівається, що, разом з законом «Про політичну рекламу», «ДемАльянсу» буде легшее боротися на виборах, адже це буде боротьба ідей, а не боротьба грошей.

Ігор Василів, керівник тернопільського обласного осередку ВО «Автомайдан»  вважає, що українські виборці не хочуть мажоритарки. Навпаки, на його думку, українці добре розуміють той факт, що депутати приходячи до влади, а потім, оперуючи бюджетними коштами, відкривають якийсь черговий спортивний чи дитячий майданчик, щоб з великою помпою і великим піаром перерізають на камери червону стрічку, ніби вони роблять велике благо для своїх виборців. І це, каже Ігор Василів, багатьох сильно обурює, адже піаритися тут нема на чому.. Також Ігор Василів наголосив на тому, що, на жаль, було багато передвиборчих обіцянок, про які депутати забули, зокрема, про закон «Про зняття депутатської недоторканості». Тому «Автомайдан» обов’язково буде братии участь в цих заполанованих акціях – і 15 травня під обласною радою, і 17 травня в Києві під стінами ВРУ.

Василь Томчишин, співголова ради коаліцій ГО «Тернопільський центр реформ» зазначив, що громадські організації міста і області підтримували голосування в листопаді і будуть підтримувати це й надалі. Вважає дуже позитивним той факт, що політичні партії разом з громадськими організаціями в цій акції спільно об’єдналися, і це може мати позитивний вплив на зміни в нашій країні.

Також у брифінгу взяли участь:

Андрій Газилишин, заступник голови Тернопільського осередку ПП “Громадянська позиція”;
Андрій Грицишин, голова міської організації партії “Об’єднання “Самопоміч”;
Володимир Мужевич, керівник апарату обласної ПО“Аграрна партія”;
Іван Кізюк, голова тернопільського представництва Української Галицької Партії;
Святослав Абрам’юк, представник політичної партії “Сила людей”;
Петро Мокрій, координатор Тернопільської обласної організації партії “Рух нових сил”.

Повну версію можна переглянути в записі онлайн-трансляції заходу тут.

Репортер Галина Жук

Фото автора

 

 

Теги: