Жінки в сфері програмування

Нещодавно в IT House відбувся захід під назвою WTM – Women TechMakers. Такий захід тут проводили вже вп’яте. Тема цієї зустрічі – “Дівчата в програмуванні”. 

Діана Данилишин є організаторкою цього заходу в Тернополі, і вона розповіла що це таке: «Рух WTM в 2012 році заснувала компанія GDG (Google Developers Group) з США. Зокрема його започаткувала Меган Сміт, колишній віце-прем’єр-міністр у Google Х, а сьогодні – головний директор з технологій США. Мета – залучення дівчат, жінок в ІТ сферу. В Тернополі перша презентація відбулась в листопаді 2017. Сьогодні до нас прийшло біля 40 слухачів. Цілком прихильно ставимось, коли чоловіки теж є присутні на заходах – чи то в ролі спікерів, чи як слухачі».

На WTM виступили три спікери, які працюють в тернопільських IT компаніях. Теми вони подали англійською мовою, щоб слухачі звикали до того факту, що англійська мова – це мова програмування.

Спікери і їхні теми:

  1. Олена Домброван – «How I learned to stop worrying and love IT»
  2. Христина Попович – «Why does a raccoon need a washing machine? Let’s talk about Test Automation»
  3. Марія Карнаухова – «iOS Apps Development. Where to Start?»

Першим спікером була Олена Домброван. Вона розповіла слухачам про свій досвід роботи «фронтенд девелопером», про принципи і інструменти для вивчення нових технологій. Новачкам в ІТ сфері радить бути відкритим до нових знань, використовувати всі доступні ресурси для навчання, не соромитися запитувати спеціалістів з даної сфери, багато практикуватися.

Христина Попович розказала про свою роботу автоматизатором – що це, для чого, як це відбувається? Також пояснила присутнім про тестування загалом, про тестування вручну і про тестування автоматизоване.

Від Марії Карнаухової можна було з-поміж іншого довідатися про мови програмування Objective-C і Swift. Вона розказала, що Swift була представлена компанією Apple  в 2014 році. Це є зручна, зрозуміла мова програмування, дуже добре починати вивчати програмування саме з неї. Також Марія Карнаухова розповіла присутнім, що компанія Apple надає багато роз’яснень і умов для створення додатків.

Репортер Галина Жук

Фото автора

 

Теги: