В Тернополі дискутували щодо розвитку велоінфраструктури в місті

12 червня в офісі Коаліції ГО «Тернопільський центр реформ» дискутували щодо розвитку велоінфраструктури Тернополя.

Організаторами даної дискусії були представники громадської організації “Центр UA”. Також на заході були присутні представники патрульної поліції, велосипедисти, представники громадських організацій, мешканці міста та журналісти.

Дискусія була досить тривалою і жвавою. Депутат Назар Зелінка зазначив, що є проблема з ДБН (будівельні норми) – їх не можна порушувати. На думку іншого учасника дискусії – Антона Марчевського – активність велоруху в Тернополі росте – в одному з магазинів продають по 5 велосипедів на день. Присутній на заході велолюбитель Михайло Онишків поставив питання руба: «Хто буде займатися комунікацією з владою, хто буде займатися комунікацією з народом?». Велолюбитель Юрі Собі припустив, що якщо буде надзвичайно багато велосипедистів в місті, то влада просто змушена буде звернути на них увагу і на їхні проблеми.

Багато обговорювали й таку проблему, що чимало мешканців їздили би на велосипедах, однак через відсутність безпечних велодоріжок, не роблять цього. Отже, як зазначив Назар Зелінка, це замкнуте коло –  не роблять велодоріжки, тому що немає велосипедистів, і немає велосипедистів, тому що немає відповідної інфраструктури для них.

Присутні дійшли до сумного висновку, що план розвитку велоінфрастуктури Тернополя, затверджений міською радою ще два роки тому, написано гарно, але, на жаль, він не виконується.

 

Для довідки.

Питання що піднімались під час публічної консультації:
– Як має бути облаштована велопішохідна зона?
– Які веломаршрути потрібні місту в першу чергу?
– Як убезпечити велосипедистів та забезпечити інтеграцію велосипедів з громадським транспортом?
– Як впровадити новітні підходи у розвитку сталої мобільності в Тернополі та залучити представників всіх заінтересованих сторін до процесів налагодження мобільності міста?

Учасники обговорення:
– Модераторка – Юлія Ковальчук, координаторка ГО “Центр UA” у Тернопільській області;
– Назар Зелінка, депутат Тернопільської міської ради;
– Юрій Суходоляк, радник міського голови з питань впровадження велоінфраструктури, голова ГІ «ВелоТернопіль»;
– Олександра Мялковська, інспектор із зв’язків з громадськістю Управління патрульної поліції в Тернопільській області, лейтенант поліції;
– Ігор Івасів, інспектор із зв’язків з громадськістю Управління патрульної поліції в Тернопільській області, лейтенант поліції;
– Любов Вовк, менеджерка з комунікацій Коаліції ГО «Тернопільський центр реформ», велосипедистка;
– Михайло Онишків, велоактивіст.

ГО “Центр UA” запроваджує практику вирішення місцевих проблем шляхом пошуку оптимальних рішень спільно з громадою. Проведення публічних консультацій з залученням представників різних заінтересованих сторін дозволить місцевій владі розробляти та ухвалювати більш якісні рішення, які будуть зрозумілими і тому підтриманими громадою.

Репортер Галина Жук

Фото автора

 

Теги: