В Тернополі триває програма спрямована на розвиток активної громади

В Центрі науки Тернополя в ці дні проходить локальний тренінг «Активні громадяни». Участь в тренінгу безкоштовна.

Тернопільська громадська організація “Молодіжний центр розвитку “МІСТ” є партнером Британської ради в програмі «Активні громадяни». Ця програма в Тернополі діє вже протягом трьох років, і в її рамках було проведено вже біля 10 локальних тренінгів в самому Тернополі, а також в Підволочиську, Теребовлі, Заліщиках і в селі Скоморохи, Тернопільського району.

«Мета програми – створити світ, в якому люди мають можливість мирно й ефективно взаємодіяти з іншими задля сталого розвитку своїх громад, – розповідає фасилітаторка (координаторка) проекту Анастасія Чорній. – Програма спрямована на розвиток громади загалом, та кожного активного громадянина своєї громади зокрема.»

В межах програми цього дводенного локального тренінгу «Активні громадяни» учасники проходять чотири модулі:

– Я: Ідентичність і культура

– Я і ти: міжкультурний діалог

– Локальні і глобальні громади

– Планування соціальної дії.

Перші два модулі учасники тренінгу проходять в перший день. Наступні два модулі – в другий. Отже, в перший день обговорюються цінності, пріоритети проекту, слухачі отримують навики безконфліктного спілкування в громаді. Наступного дня – опрацьовують особливості заповнення заявки на отримання гранту, визначають потенційних партнерів, які можуть надати підтримку проекту. Тим, хто успішно пройде тренінг, надають супровід щодо підготовки і реалізації проекту.

Тематика проектів різна. Можуть бути інфраструктурні, культурні, інклюзивні, спортивні напрямки на принципах сталого розвитку, каже Анастасія Чорній. На реалізацію проекту соціальної дії передбачена грантова підтримка від Британської ради в розмірі до 15 000 гривень.

Оксана Ковальчук є учасницею тренінгу і представляє ГО «Центр комунікаційних студій». Вона займається громадською діяльністю не перший рік і каже, що для неї тут є хороша можливість, щоб отримати нові знання, які вона зможе використати в своїй громадській діяльності, в реалізації майбутніх проектів. Планують робити ще більше цікавих тренінгів, квестів, спрямованих на різнобічний розвиток молоді.

Голова ГО “Молодіжний центр розвитку “МІСТ” Мар’яна Гевко, яка теж є фасилітаторкою цього тренінгу, відмітила, що Британська рада сприяє створенню проектів, які ведуть до місцевих локальних змін. Для цього дуже важливо вміти налагоджувати діалог. Адже, коли працюємо в громаді, то потрібно враховувати потреби кожної сторони.

 

Репортер Галина Жук

Фото автора