100 мільйонів доларів за горіхи й ягоди. Україна продовжує нарощувати експорт плодів

Джерело: http://agro-business.com.ua/

За даними асоціації «Укрсадпром», за півроку Україна експортувала плодів та ягід на 100 мільйонів доларів, а це на 59% більше за перше півріччя минулого року.

Найбільше українські виробники вторгували від продажів волоських горіхів – 64 мільйони доларів. Ще 23 мільйони доларів виручки надійшло від поставок за кордон заморожених ягід. А 8 мільйонів доларів вдалося отримати за яблука та груші.

У порівнянні з 2017 роком значно зросли поставки волоських горіхів – з 12 до 19 тисяч тонн, та яблук і груш – з 6 до 24 тисяч тонн. А от поставки заморожених ягід дещо зменшилися – з 17 до 14 тисяч тонн.

Понад 60% експорту припадає на Європейський Союз. За півроку українці здійснили найбільші поставки у грошовому вимірі до Польщі, Франції та Туреччини.

В асоціації зазначають, що без врахування екзотичних фруктів (у першу чергу, цитрусових і бананів), які формують основну частку нашого імпорту плодів та ягід, за 6 місяців 2018 року позитивне сальдо зовнішньої торгівлі України плодово-ягідною продукцією становить 55 мільйонів доларів. При цьому зберігається позитивний баланс у торгівлі зернятковими культурами, а загальний їх експорт в натуральному і вартісному виразі вже перевищив відповідні показники за весь минулий рік.

Українські яблука в основному продають до Білорусі, Молдови та Швеції. Середня експортна ціна цих плодів у нинішньому році перевищує 340 доларів за тонну.

Теги: