ЄСПЛ закликав Сенцова припинити голодування і прийняти лікування

Джерело: https://nv.ua/ukr/index.html

Європейський суд з прав людини прийняв рішення щодо забезпечувальних заходів щодо засудженої українського режисера Олега Сенцова, який голодує з вимогою звільнити всіх українських політв’язнів в Росії.

Про це повідомляється в прес-релізі суду.

“Суд приймає рішення щодо забезпечувальної міри медичної допомоги для Олега Сенцова і закликає його припинити голодування”, – йдеться в повідомленні.

Так, суд закликав Росію надати Сенцову відповідне лікування, а самому режисеру запропонував прийняти лікування заради порятунку його життя.

Згідно з пунктом 39 положення Суду, ЄСПЛ має право вказати будь-якій державі-підписанту Європейської конвенції про права людини на тимчасові заходи, які повинні бути здійснені невідкладно.

Тимчасові заходи призначають в ситуації, коли є загроза заподіяння непоправної шкоди.

Нагадаємо, що Олег Сенцов пережив другу кризу голодування, після чого погодився вживати по дві ложки харчової суміші щодня. Його адвокат повідомив, що стан здоров’я Олега значно погіршився.

5 серпня 2015 року Північно-Кавказький окружний військовий суд в Ростові-на-Дону засудив Сенцова до 20 років суворого режиму.

Українець був затриманий російськими силовиками в Криму 11 травня 2014 року. Його звинувачували в нібито підготовці терактів на півострові під час окупації Росією. Пізніше Сенцова звинуватили в зберіганні зброї і вибухівки.

Олег Сенцов почав голодування 14 травня. Він вимагає звільнити всіх утримуваних Росією українських політв’язнів (близько 70 осіб). На даний момент знаходиться на межі другої кризи голодування, у нього почали відмовляти рецептори.

Теги: