Володимир Тимчук презентував в Тернополі свою нову збірку «Вогнити! Вижити! Перемогти!»

Творча зустріч з Володимиром Тимчуком відбулась вчора в Тернопільській центральній міській бібліотеці. Він є поетом, письменником, перекладачем, офіцером Збройних сил України, підполковником, кандидатом технічних наук та старшим науковим співробітником. А також – Лауреатом премії ім. Б. Хмельницького за краще висвітлення військової тематики в творах літератури та мистецтва (2016).

Володимир Тимчук розповів про свою творчу біографію, поділився роздумами про життя.

«Коли розпочалась війна з РФ, то відчув, що треба щось писати… Відчув запит громадськості на це. Але водночас довго не міг почати писати – десь з півроку, – каже Володимир Тимчук. – Тому на початку я занурився в світ британської окопної поезії часів І світової війни. Почав перекладати…»

Гість зачитав декілька перекладених віршів британських поетів І світової війни зі своєї нової збірки «Вогнити! Вижити! Перемогти!», яку він презентував на цьому заході.

В Володимира Тимчука, за його словами, написано біля 20 збірок, але в світ вийшло 5 книг і ще декілька є макетами і готуються до друку (все залежить від фінансування). Він автор поетичних збірок «Весняні коловороти», «Донецький аеропорт», «Гуцульське повстаннє». Митець народився на Гуцульщині. І один зі своїх віршів для відвідувачів заходу зачитав з гуцульським діалектом. Це зі своєї збірки “Вірші забутих предків”.

Коли його запитали, як він ставиться до того, щоб жінки служили в армії, Володимир відповів – позитивно.

В планах – видати книжку про Омеляна Ковча. Це – громадський діяч, патріот, праведник України і народів світу, блаженний священомученик, покровитель душпастирів УГКЦ, священик концтабору Майданек, батько 6 дітей. Макет книги вже готовий. Це буде дороге, якісне, повноколірне видання, каже Володимир. Більше того – книгу планується видати різними мовами.

По закінченні зустрічі Володимир Тимчук подарував свою нову збірку «Вогнити! Вижити! Перемогти!» представникам різних бібліотек, що були присутні на даному заході.

Репортер Галина Жук

Фото автора

 

Теги: