Вселенський Патріарх відмовився відзначати ювілей Хрещення Русі у Москві з Кирилом

Джерело: https://nv.ua/ukr/index.html

Вселенський Патріарх Варфоломій І відмовився від пропозиції Патріарха РПЦ Кирила (Гундяєва) відсвяткувати у Москві 1030-річчя Хрещення Русі.

Про це повідомляє прес-служба української помісної православної церкви на Facebook.

“Як стало відомо, Вселенський Патріарх на отримане від глави РПЦ Кірілла (Гундяєва) офіційне запрошення взяти участь в урочистих заходах, присвячених 1030-ліття Хрещення Русі, повідомив про неможливість та недоцільність участі представників Вселенського Патріархату у заходах, що проводитимуться в РФ”, – пише сайт.

У Константинополі дали знати, що їхні представники все ж візьмуть участь у святкуванні ювілею Хрещення Русі-України. Щоправда, не в Москві, а у Києві.

“У відповіді Вселенського Патріарха також зазначено, що свята з нагоди 1030-річчя Хрещення Київської Русі відбуватимуться у Києві, в яких представники Вселенского Патріарха візьмуть участь 28.07, і на які представники Вселенського Патріархату були запрошені та призначена відповідна делегація”, – передають слова представників Константинополя.

Також в УППЦ додали, що досить різка відповідь Вселенського Патріарха “обумовлена його чіткою позицією щодо відсутності у Москви підстав для організації урочистостей з приводу історичних подій, які мали місце наприкінці X ст. в Києві, та невизнанні “приєднання” Київської Митрополії Московським Патріархатом у другій половині XVII ст.”.