Фігурантка справи про “вишки Бойка” Цибульська пішла на угоду з прокурором і отримала умовний термін

Джерело: https://ua.censor.net.ua/

Колишнього провідного інженера відділу закупівель товарів, робіт і послуг Департаменту комерції ДАТ “Чорноморнафтогаз” Анастасію Цибульську засудили до 5 років позбавлення волі умовно.

Як інформує Цензор.НЕТ, про це повідомляє “Судовий репортер” із посиланням на вирок Шевченківського суду від 22 червня.

Суд затвердив угоду про визнання винуватості від 17 листопада 2017 року. Обвинувачена розкаялась у вчиненому, активно сприяла встановленню обставин злочину, у тому числі щодо себе та інших осіб, частково добровільно відшкодувала збитки. Сторони дійшли згоди щодо покарання у вигляді 5 років ув’знення зі звільненням від відбування покарання з іспитовим строком 1 рік. Яку саме суму відшкодувала Цибульська, у вироку не зазначається.

За матеріалами справи, у березні-вересні 2010 року учасники злочинної організації спланували закупівлю двох самопідіймальних плавучих бурових установок не безпосередньо у виробника – Keppel Offshore &a17; Marine Limited Group (Сінгапур), а через підконтрольні фіктивні підприємства за явно завищеними цінами, на загальну суму $404,4 млн. Ринкова ціна “вишок” становила $210 млн. Решту коштів, за даними слідства, було відмито через офшорні компанії.

Цибульській інкримінували участь у злочинах злочинної організації (ч.1 ст.255 КК), умисне незаконне заволодіння чужим майном у особливо великому розмірі, шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем (ч. 4 ст. 28, ч. 5 ст. 191 КК), умисне складання і видачу службовою особою завідомо неправдивих офіційних документів, а також внесення в офіційні документи завідомо неправдивих відомостей, вчинення іншого підроблення офіційних документів у складі злочинної організації (ч.4 ст.28, ч.1 ст.366 КК).

Нагадаємо, в 2011-2012 рр. “Чорноморнафтогаз” придбав дві бурові установки п’ятого покоління (“Петро Годованець” і “Незалежність”, виготовлені в Сінгапурі компанією Keppel), заплативши за них суму, яка удвічі перевищує їхню реальну вартість. Операцією займалися Міненерго Юрія Бойка (тому їх ще називають “вишками Бойка”) і його менеджери в “Нафтогазі України” Євген Бакулін і Сергій Кацуба. Під час окупації Криму Росія захопила ці вишки.