Новий законопроект щодо реконструкції застарілого житла буде орієнтований на інтереси людей, – Лев Парцхаладзе

Джерело: https://www.kmu.gov.ua/ua

Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства активізувало роботу з розробки нового ефективного законопроекту щодо реконструкції кварталів застарілого житлового фонду, який буде направлений на захист інтересів громадян та гарантуватиме їх комфорт та безпеку при реалізації програми.

Про це повідомив заступник Міністра Лев Парцхаладзе на круглому столі «Що необхідно, щоб розпочати реконструкцію застарілого житла?», який відбувся 1 серпня за участю фахівців, експертів та громадськості.

«Проектний інститут «ДІПРОМІСТО» підготував першу редакцію законопроекту щодо реконструкції застарілого житла. Але ми хочемо врахувати всі проблемні питання, які хвилюють людей, і які, можливо, не увійшли в першу редакцію. Тому вирішили провести відкрите громадське обговорення, щоб доопрацювати його та доповнити після цього рекомендувати підтримати на засіданні Уряду та виносити до Верховної Ради. Це дуже важливий законопроект, що в майбутньому допоможе значно покращити якість життя людей, які сьогодні знаходяться в достатньо складній ситуації. У першу чергу, він має захистити інтереси таких громадян, убезпечити їх від можливих зловживань та гарантувати комфорт та безпеку при реалізації цієї програми», – сказав Лев Парцхаладзе.

Необхідно, щоб самі громадяни були зацікавлені в проведенні цих змін, тому Лев Парцхаладзе наголосив, що люди, які живуть в таких застарілих будинках, мають отримати преференції у вигляді збільшення площі житла чи грошової компенсації, щоб нові квартири надавалися з ремонтом і в тому ж адміністративному районі. «Ці аспекти мають бути чітко прописані у законопроекті, і на круглому столі ми почули ще низку принципових ідей, які також треба врахувати», підкреслив заступник Міністра.

За словами заступника Міністра Лева Парцхаладзе, є 2 потенційних рішення проблеми застарілого житла: це знесення старих будинків з будівництвом нових та проведення реконструкції існуючих. «Щодо знесення треба чітко визначити умови, при яких це треба робити. Більшість присутніх на круглому столі зазначили, що у більшості випадків треба повністю замінювати всі комунікації мікрорайону інженерію, каналізацію, водопостачання, електрику, реконструювати інфраструктуру. І краще це робити одразу для всього мікрорайону, а не для одного будинку. Але не усюди можна і необхідно зносити будинки, тому має бути передбачена реконструкція існуючих будинків. Рішення мають прийматися на рівні місцевої влади, а громадяни мають також брати в цьому активну участь, бути зацікавленими», додав заступник Міністра.

Наразі протягом тижня усі бажаючі можуть надавати свої пропозиції на електронну пошту admin@dipromisto.gov.ua.