«Права пухнастих громадян»: що думають тернополяни?

Попри те, що проблема безпритульних тварин у сучасному суспільстві стоїть доволі гостро, люди рідко замислюються над тим, як, скільки та які, саме, тварини шукають прихистку на вулицях їх рідного міста.

Говорячи про безпритульних тварин більшість людей, як правило, мають на увазі саме собак, котрі гавкають на машини та наводять галас на вулиці і зовсім забувають про кішок, хоча й не безпідставно — коти ведуть більш потайний спосіб життя ніж собаки. Їх легше зустріти поблизу багатоквартирних будинків ніж на центральних вулицях міста. Кількість безпритульних котів відслідкувати майже не можливо, тому ніколи достеменно невідомо скільки їх народжується та помирає щодня від людських рук у підвалах та на горищах.

Вже декілька років поспіль у багатьох містах України, громади створюють петиції до міської влади з проханням визнати котів частиною міської екосистеми. Якщо коротко, то затвердження такої петиції дозволило б котам і кішкам на законних підставах жити у підвалах та на горищах будинків, які були б визнані, як «природні місця їхнього проживання». Там, коти можуть знищувати гризунів, захищаючи мешканців від їхньої навали. Містяни, у такому випадку, повинні залишати відкрити підвальні вікна, щоб тварини могли потрапити до середини. Труїти, замуровувати та вбивати тварин суворо заборонено.

Попри те, що у Тернополі таку пропозицію поки не висували ми вирішили поцікавитися в містян, як би вони поставилися до таких нововведень у своєму місті. Для цього, було створено електронне опитування у якому взяли участь близько ста тернополян. І ось якою була їхня позиція:

До слова, таку законотворчу ініціативу вже введено у багатьох містах України, серед яких — Київ, Дніпро, Одеса та Запоріжжя.

Репортер – Мар’яна Креховець
«ТМЦ.ІНФО», 27 травня 2019 р.

Теги: