Нова українська школа: на що витрачатимуть гроші тернопільські освітяни?

Освітня реформа в Україні – навчання за стандартами нової української школи на Тернопільщині розпочнеться з вересня для усіх першокласників. Конструктори лего інтерактивна складова майбутнього навчального процесу. Тому вже у липні учні перших класів отримали по шість цеглинок лего.

Ольга Хома, начальник управління освіти і науки Тернопільської облдержадміністрації
Нова українська школа вимагає важливого аспекту – від предметоцентризму перейти до дитино центризму. Що це означає? В новій українській школі центром у школі повинна бути дитина, а не вчитель чи предмет. Якщо це зрозуміють вчителі, то на 50% реформа вдалася.
Щоби наповнити школи сучасними інструментами для навчання, закупити необхідні матеріали , підвищити кваліфікацію освітян держава виділяє немаленькі кошти. Вперше ми бачимо такі капіталовкладення у систему освіти і розвиток системи освіти. Минулоріч на Тернопільську область було виділено 25 млн. 798 тисяч гривень згідно розпорядження кабінету Міністрів від 18 грудня 2017 року. З яких 4 млн. 567 тисяч пішло на придбання персонального комп’ютера, ноутбука для вчителя, 12 млн. 327 тисяч для оснащення кабінетів природничо-математичного циклу, 7 млн. 320 тис. грн. для придбання шкільних автобусів, 1 млн. 200 тис грн. для придбання обладнання інноваційного навчально-тренінгового класу та 363 тис. для придбання пристроїв для програмування компакт дисків для зовнішнього незалежного оцінювання з іноземної мови. І 25 млн. грн. це залишок освітньої субвенції, які були направленні на нову українську школу – це 10 млн. на придбання комп’ютерної техніки і 15 млн. на оснащення кабінетів природничо-математичного циклу.

Гроші виділені державою цього року, а це 34 млн. 510 тис грн. підуть на закупівлю дидактичного обладнання, придбання меблів і комп’ютерної техніки. Також понад 15 млн. грн. виділені на підвищення кваліфікації вчителів. Для реалізації інклюзивної освіти у школах будуються пандуси, залучаються вчителі-асистенти для роботи з дітьми з особливими потребами.

Репортер, – Олена Мудра, Ольга Демчук
Камера, монтаж – Віталій Цицура
“ТМЦ.ІНФО”, 07 липня 2018 року
Проект здійснено за підтримки Фонду розвитку ЗМІ Посольства США в Україні.
Supported by the Media Development Fund of the U. S. Embassy in Ukraine.