Першу домедичну допомогу опановували відвідувачі “Школи молодого журналіста”

Першу домедичну допомогу опановували відвідувачі “Школи молодого журналіста”. У даній професії важливо не лише вміти реагувати на події, а й бути готовим до критичних випадків.

Мирослав Бойчак, асистент кафедри медичних катастроф

“Кладете основу долоні на середину грудини. Стаєте над постраждалим так, щоб ваші плечі над ним нависали. І масою власного тіла натискаєте, продавлюєте грудину. Глибина натискування повинна сягати 5-6 сантиметрів”.

Кожен із нас може стати очевидцем нещасного випадку.
Вміння зупинити кровотечу, оцінити стан потерпілого, забезпечити прохідність дихальних шляхів – це основа знань людини будь-якого цивілізованого суспільства. Ми запитали чи знають тернополяни ці елементарні принципи та що таке перша домедична допомога.

Надія, студентка

“Перша медична допомога – це допомога, що надається постраждалому одразу після того,як з ним щось трапилось. З огляду на те, що трапилось, ми приймаємо рішення про наші дії, якщо це перелом, то варто накласти шину, якщо це утоплення – відновити дихання”.

Вікторія, молода мама

“До заходів першої медичної допомоги, мабуть, відноситься масаж серця. Та все залежить від ситуації. Можливо, якщо треба, варто і накласти джгут, коли відбувається кровотеча”.

Пам’ятайте, знання та вміння надавати першу домедичну допомогу зайвими не будуть, адже ніхто не знає, що і з ким може трапитися вдома, на вулиці чи під час відпочинку.

Репортер – Тетяна Муран
Камера, відеомонтаж- Віталій Цицура
«ТМЦ.ІНФО» 23 травня 2018 року
Проект здійснено за підтримки Фонду розвитку ЗМІ Посольства США в Україні.
Supported by the Media Development Fund of the U.S. Embassy in Ukraine.