«Свято дитини» у краєзнавчому музеї

“Свято дитини”, що відбулось у приміщенні обласного краєзнавчого музею, об’єднало усіх бажаючих та дітей з особливими потребами у цікавих майстер-класах та екскурсіях.

Зоряна Удич, керівник інклюзивно-ресурсного центру ТНПУ

Весь цей захід спрямований на те, щоб дати можливість цим дітям співпрацювати з іншими, для того щоб вони отримати досвід соціалізації і взаємодії з дітьми, не такими як вони.
Нам дуже приємно, що філософія інклюзії піднімається тепер в громадськості, зокрема, підхоплюється різними інституціями на Тернопіллі.

Юні відвідувачі виготовляли власноруч вироби із соленого тіста, плели віночки. Також дізнались про життя первісних людей та відчули себе у ролі справжніх палеонтологів, відшукуючи скам’янілості.

Наталя Чиканова, заступник директора Тернопільського обласного краєзнавчого музею

Сьогодні ми хочемо якомога більше дітей залучити до інтерактивних зон. Тобто, ці експонати, про які постійно говорять: “Не можна, не доторкайся!”, ми пропонуємо випробувати у дії. Ось, наприклад, в музеї відбувається виставка прасок. З даними експонатами діти відразу можуть і попрацювати, подивитись, яка ж саме праска була у предків, яким був той “рубль”, і з ним по взаємодіяти.

На завершення провели дискусійну платформу “Майбутнє дітей з інвалідністю в Україні”.
Захід приурочили до Дня захисту дітей, зареєструвалось на нього близько сотні учасників.

Репортер – Тетяна Муран
Камера – Богдан Демчук
Монтаж – Дмитро Лехман
«ТМЦ.ІНФО», 5 червня 2018 року
Проект здійснено за підтримки Фонду розвитку ЗМІ Посольства США в Україні.
Supported by the Media Development Fund of the U.S. Embassy in Ukraine.