У Тернополі юні науковці та досвідчені викладачі демонстрували винаходи та експерименти

Воду, що палає, річку, що малює, зубну пасту для слона, робототехніку і ще багато інших незвичних явищ та пристроїв продемонстрували під час шостих «Наукових пікніків». Тернополяни та гості міста не лише спостерігали, а й особисто експериментували та випробували винаходи молодих науковців.

Ірина, тернополянка

«Цікавим було виявлення нітратів у овочах і фруктах, що показало, що редиска має найбільше нітратів. Тому бажано її поки що не їсти».

Ігор, тернополянин

«Фокуси з копійкою. Спершу вона була жовта, потім стала білою, і десь через 3-4 дні вона знову стане жовтою».

Близько сорока імпровізованих лабораторій розмістили на Театральному майдані школи, гуртки та університети нашого міста, а також Чернівців, Хмельницького, Івано-Франківська та інших міст.

Михайло Сиротюк, співорганізатор

«Лекторій – це є новинка «Наукових пікніків». Зголосилося близько восьми лекторів на дуже цікаві теми щодо води. Важливо знати що ми п’ємо, яка якість води, як її можна визначити, які можна провести експерименти, досліди з водою. Дізнатися як вона впливає на наше життя, на наше існування. Саме тому вода стала цьогорічною темою «Наукових пікніків».

Сергій Надал, міський голова Тернополя

«Це один з найбільших в Європі відкритих майданчиків, який демонструє, що наука – це дійсно цікаво . Я вітаю також гостей з різних куточків України, які приїжджають, долучаються до участі в даному заході. Тому що цей захід демонструє, що наука навколо нас – це не просто якісь складні формули, наукові розрахунки. Це те, що доступно для всіх, це те, що може бути зрозуміло і цікаво всім”.

Репортер – Ольга Демчук
Камера – Богдан Демчук
Монтаж – Богдан Демчук
«ТМЦ.ІНФО», 28 травня 2018 року

Проект здійснено за підтримки Фонду розвитку ЗМІ Посольства США в Україні. Supported by the Media Development Fund of the U.S. Embassy in Ukraine.