Голосувати за Президента вдома змогли сотні тернополян

Повідомивши вчасно про те, що стан здоров’я не дозволяє прийти на виборчу дільницю, можна чекати на дільничну виборчу комісію вдома або за інакшим місцем перебування, наприклад, у лікарні. Заяву та довідку про стан здоров’я можна було подавати не пізніше 20 години останньої п’ятниці перед днем виборів.

Рішення приймали дільничні виборчі комісії і склали відповідні списки. Для таких виборців зроблені спеціальні скриньки у вигляді куба. Прозорий куб можна побачити на всіх виборчих дільніцях на столі поряд з керівниками ДВК. Вранці у нього також опускають спеціальний документ, який засвідчує, що усі бюлетені у цю скриньку кинуті саме в цей день. Після цього куб перевертають отвором вниз. Потім чекають відповідної години, складають ще один документ, де зазначено час виходу до виборців та відправляють комісію з трьох членів ДВК у супроводі поліцейського до виборців.

Завдяки таким діям, сотні людей змогли здійснити своє виборче право та проголосувати вдома чи за інакшим місцем перебування. Виборець також в режимі таємного голосування має без присутності будь-кого заповнити виборчий бюлетень та опустити його до виборчої скриньки.

Репортер: Олена Мудра

Контент виготовлено у співпраці з Тернопільським прес-клубом за підтримки «Медійної програми в Україні», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) і виконується міжнародною організацією Internews.