Заключна прес-конференція про хід виборів Президента України

Під час третьої за сьогодні прес-конференції щодо хочу голосування гості Тернопільського прес-клубу розповіли про свіжі дані, станом на 18 год., неділі 31 березня.

Отже, за словами керівника прес-служби Нацполіції в Тернопільській області Сергія Крети, на цей час в регіоні було зафіксовано 40 повідомлень про порушення ходу виборів, в самому Тернополі – 22. Зокрема надійшло повідомлення про те, що в одному із сіл, при вході на виборчу дільницю, нібито, давали тисячу грн., з умовою проголосувати за одного кандидата. Ця інформація перевіряється поліцією.

Омбудсменка із захисту виборчих прав Громадянської мережі ОПОРА по Тернопільській області Ольга Мазаєва відвідала сьогодні приміщення двох судів – Тернопільського міськрайонного суду і Тернопільського окружного адміністративного суду. Жодних звернень сьогодні там не фіксувалося. Також вона нагадала стосовно спостерігачів, що вони мають право проводити фото- і відео-зйомку, якщо це не стосується фіксації волевиявлення виборця.

Голова ТО «Нівроку» Олександр Домбровський, який входить до коаліції спостерігачів «За прозорі та чесні вибори», запевнив, що вони будуть стежити за виборами цілу добу, аж поки не буде підраховано всі протоколи.

Назар Зелінка з об’єднання «Самопоміч» розповів, що ними фіксується багато випадків, коли виборці відсутні в списках.  Також є скарги щодо того, що на дільницях немає пандусів.

Ростислав Небельський від БПП «Солідарність» розповів про випадок в Монастириському районі, де зафіксували випадок голосування на дільниці за людину, що не може самостійно пересуватися.  Також в Козівському районі зафіксували випадок неналежного поводження із спостерігачами. Ростислав Небельський висловив надію, що цього року протоколи будуть складатися швидше і якісніше ніж попередні рази.

 

Репортер: Галина Жук

Контент виготовлено у співпраці з Тернопільським прес-клубом за підтримки «Медійної програми в Україні», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) і виконується міжнародною організацією Internews.